"Nemyslím, že měřítkem civilizace je výška jejích betonových budov, ale spíš jaký získali lidé vztah ke svému prostředí a svým bližním."
Sluneční Medvěd, Čipevajové
znak-mop.png

Studánka všech přání

".
V rámci celostátní akce "Zachraňme studánky" se staráme o Studánku všech přání od září 2006. Autor názvu Studánka všech přání je Lukáš Nováček.
Kdo se zasloužil o zvelebení naší studánky a jejího okolí: 
MěÚ Nový Knín nám sponzoroval materiál na výrobu stříšky a laviček.
CDM proplatilo rozbor vody asi 1400,-Kč.
Stříšku zhotovil Vítek Rejšek, děti ji natřely impregnací a barvou, na studánku ji posadil Pavel Vajsochr ml. za pomoci našich zdatnějších dětí (Kamila,Erika a Markétky), nápis jsem vypálila já (Pavlína).
Nástěnku ke studánce vyrobil p.Josef Jurišin a p.Pavel Vajsochr ji zasklil a umístil ke studánce.
Lavičky (posezení u studánky) posadil u ohniště Pavel s Kamilem a Erikem. Děti je začistily a několikrát natřely impregnací. Posezení vypadalo moc hezky a dali jsme si s tím práci, ale dlouho zde nevydrželo. Někdo vše ukradl. Další lavičky obstaral Pavel V.st., ale též nevydržely.
Vypadá to, že je vše hotovo a už se nemusíme o nic starat, ale dřevo potřebuje nově natírat, aby vydrželo, kolem studánky je také spoustu práce. Upravujeme okolí - sbíráme odpadky, pálíme suchou trávu a větve, aby to zde bylo hezké.


Za spolupráci všem moc děkujeme.


Slavnostní Otvírání Studánky všech přání - 19.5.2007

Děti přednesly báseň Otvírání studánek a Křišťálovou studánku a Kamil ji zlatým klíčem odemkl, pokřtil ji na Studánku všech přání a popřál jí, aby zde vydržela co nejdéle, aby její pramínek nikdy nevyschl, byla zde pro lidi i pro zvířátka a že my tu zas budeme pro ni.

Otvírání studánek

Otevři se studánko,
zima už je pryč,
otevři se studánko,
já mám správný klíč...

Dej mi vodu
do mých dlaní,
dej jí taky
ptáčkům, laním...

dej jí taky
zemi, kvítkům...
dej jí taky
lesním skřítkům...

dej jí  prosím
hodným lidem,
my za tebou
zase přijdem

Rozbor vody dělaný 22.5.2007 (k nahlédnutí mezi fotkami) dopadl takto: voda není pitná, po požití by se mohlo někomu prý přitížit.
My ji tedy pijeme a je moc dobrá a nikomu zatím nic nebylo. Každopádně je zdrojem vody pro zvířátka a rozhodně je pěkným prvkem v naší přírodě.

Pokud vám není lhostejný osud studánek a chcete se aktivně podílet na jejich záchraně,
přidejte se k nám! Více informací získáte níže na letáčku "Zachraňme studánky".

Líbí se Vám naše činnost?

Ano (1697 | 100%)
Indiánské ležení 09 124.jpg
Není nic horšího, než kvůli dešti, únavě, či chladu nebo ze strachu před hladem a osamělostí nedojít tam, kam si člověk předsevzal.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one