"Nemyslím, že měřítkem civilizace je výška jejích betonových budov, ale spíš jaký získali lidé vztah ke svému prostředí a svým bližním."
Sluneční Medvěd, Čipevajové
znak-mop.png

Pochod přes čtyři pekla

V sobotu 28. listopadu pořádal náš oddíl mladých ochránců přírody Malí tuláci z Nového Knína pro všechny knínské i ostatní děti „Pochod přes čtyři pekla“. Na náměstí, kde bylo první peklo, zapsali rodiče své děti a jejich prohřešky a lumpárny do knihy hříchů a děti si zde zkusily poskládat obrázek čerta, anděla a Mikuláše. Některé skládanky byly docela těžké, ale poradili si s nimi i ti nejmenší. V druhém pekle děti skákaly v pytlích. Soutěžily mezi sebou dvojice, a kdo byl pomalejší, ten šel pak do kotle. I tento úkol děti zvládly výborně a dokonce se skoro vůbec nebály vlézt do pytle, i když okolo byla spousta čertů. Ve třetím pekle pomohly děti čertům vařit pekelnou polévku. Snažily se naházet mrkev, cibuli a brambory do kotlíku. Nebylo to jednoduché.  Na konci pochodu ve čtvrtém pekle, kde si mohli všichni opéct buřtíka, čekali na děti Mikuláš s andělem, kteří nadělovali balíček s dobrotami každému, kdo se nebál říci pěknou básničku nebo zazpívat. Mikuláš si sice v knize hříchů přečetl, které děti zlobí a které jsou hodné, ale protože slíbily, že se budou snažit, dostali nakonec nadílku všichni. Myslím, že celá akce se podařila, a že děti, i když měly trochu strach a respekt z čertů a Mikuláše, byly velmi statečné a plnění úkolů se jim líbilo. Tak doufám, že si pochod užili jak děti, tak i rodiče. A protože se nám akce také líbila, rozhodli jsme se ji příští rok zopakovat.
Nyní bych hlavně chtěla poděkovat našim sponzorům, Městskému Úřadu Nový Knín, Potravinám EBR v Prostřední Lhotě, CDM ČSOP, panu řediteli ZŠ Miloši Petříkovi za okopírování účastnických listů pro děti, všem dětem a vedoucím z oddílu Malí tuláci za přípravu a pořádání akce a samozřejmě všem rodičům za finanční příspěvky, které budou použity na činnost našeho oddílu.

Další fotografie z této akce si můžete prohlédnout v rubrice Fotografie.
       
společná fotka

společná fotka

Více v rubrice Fotografie
Není nic horšího, než kvůli dešti, únavě, či chladu nebo ze strachu před hladem a osamělostí nedojít tam, kam si člověk předsevzal.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one