"Nemyslím, že měřítkem civilizace je výška jejích betonových budov, ale spíš jaký získali lidé vztah ke svému prostředí a svým bližním."
Sluneční Medvěd, Čipevajové
znak-mop.png

Indiánská stezka

V sobotu 14.6. jsme pořádali pro děti Indiánskou stezku, která vedla od dětského hřiště kolem Sudovického rybníka nahoru lesem až na louku, kde bylo postavené týpí. Týpí jsme stavěli den předem (v pátek večer) a pak jsme v něm přespali. V noci bylo sice pouhých 5 stupňů, ale my jsme si udělali oheň, který nás trochu zahřál. Ráno jsme si každý opekl hada a začali jsme s přípravou stanovišť. Naši indiáni byli na těchto stanovištích: Jitka Rejšková - start, Péťa Köhlerová (Rázná žena) - malování indiánů, Nina Hájková - pokynanane, Lukáš Nováček - střelba z luku, Simona Hájková - malování přírodninami, Martin Kůt (Pálící buřty) - boj u kůlu, Tomáš Hübschmann - šamanská zkouška (poznat 3 léčivé rostliny), Tomáš Nováček - rozdělávání ohně, Tomáš Hájek - hra Pecky, Denisa Kůtová (Lehký vánek), Filip Nováček, Adam Reisser - tanec kolem ohně, Táňa Houdková (Bystré oko) - cíl (opékání buřtíků a hadů v týpí), Markétka Snopková (Dcera lesa) - odměny a prodej indiánských suvenýrků, Pavlína Vajsochrová (Zářící slunce) - příprava celé akce, fotografování.
Počasí se vydařilo, účast byla hojná a dětem se stezka líbila, takže se již těšíme zase za rok na 2. ročník Indiánské stezky, kde pro Vás budou připraveny tentokrát zase jiné indiánské úkoly.
Děkujeme p. Vajsochrovi a p. Snopkovi za pomoc při stavbě a bourání týpí, Městskému Úřadu v Novém Kníně za sponzorování této akce a samozřejmě Vám všem, kteří jste se přišli podívat a přispěli nám na naši činnost.

                                      Díky a zase příště ahoj Zářící slunce

 

Stavba týpí
Stavba týpí
Holky svazují tyče
Holky svazují tyče
Indiánská stezka 08 003.jpg
Indiánská stezka 08 004.jpg
2

Líbí se Vám naše činnost?

Ano (1697 | 100%)
Indiánské ležení 09 124.jpg
Není nic horšího, než kvůli dešti, únavě, či chladu nebo ze strachu před hladem a osamělostí nedojít tam, kam si člověk předsevzal.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one