"Nemyslím, že měřítkem civilizace je výška jejích betonových budov, ale spíš jaký získali lidé vztah ke svému prostředí a svým bližním."
Sluneční Medvěd, Čipevajové
znak-mop.png

Indiánská stezka

Indiánská stezka 2010

Indiánská stezka 2010

Pro zobrazení všech fotek ze stezky vždy klikni na fotku. V případě, že se objeví text, můžeš si ho přečíst a fotky jsou pod ním :D.
Indiánská stezka 09 - společné foto

Indiánská stezka 09 - společné foto

Indiánská stezka 09

Indiánská stezka 09

Najdeš dvě stejné želvičky?
želvičky.jpg
Zkus si vyluštit zprávu napsanou indiánským písmem (čte se z prostředku)

Zkus si vyluštit zprávu napsanou indiánským písmem (čte se z prostředku)

indiánské písmo.jpg
Máme za sebou již druhé snad opět úspěšné kolo Indiánské stezky, která se konala v sobotu 13. června v Novém Kníně.  Naši indiáni byli na těchto stanovištích: Start - Jitka Rejšková, 1. Malování indiánů + otázka: Jaké zvíře nejčastěji lovili indiáni a jaký z něj měli užitek? - Nina Hájková se sestřenicí Lucinkou, 2. Lov na bizona - Vašík Hlávka, 3. Házení kroužky - Denisa Kůtová (Lehký vánek), 4. Střelba z luku - Adam Reisser, 5. Hod oštěpem - Martin Kůt (Pálící buřty), 6. Indiánské písmo (luštění zprávy) - Tomáš Nováček, 7. Závod želviček - Filip Nováček, 8. Zkouška postřehu (položit zpaměti 2 kamínky na mřížku - ná správná políčka)- Martin Zajíček, 9. Zkouška čichu (poznat 5 bylinek) - Simona Hájková (Rozbouřená řeka), 10. Indiánské kostky - Jirka Snopek (Velký náčelník), 11. Lov (najít v lese na obrázku 5 zvířátek a říct, jaká to jsou) - Tomáš Hübschmann, Tomáš Hájek, Cíl (opékání hadů v týpí, odměny - Táňa Houdková (Bystré oko), Prodej indiánských suvenýrků - Markéta Snopková (Dcera lesa), Příprava akce - Pavlína Vajsochrová (Zářící Slunce).
I přesto, že počasí nám v minulých dnech moc nepřálo, bylo nakonec nádherně celý den, tak jen přes malinké nestíhání se snad vše vydařilo. Doufám, že se vám stezka líbila,a že jste si užili pěkný den. Někdo si přitom stihl i pěkně zahoubařit.
Takže moc děkuji Vám všem, že jste přišli a přispěli nám tak i na naši činnost, všem členům oddílu, kteří se podíleli na přípravě a uskutečnění Indiánské stezky II. a samozřejmě p. Vajsochrovi za pomoc při stavbě týpí.
Těšíme se na Vás zase za rok, kdy pro Vás budou připraveny nové indiánské úkoly.
Případné připomínky k celé akci (dobré i špatné) ráda uvítám na mé e-mailové adrese (viz. Vedení).
                             Pavlína Vajsochrová - Zářící slunce
Spíme v týpí

Spíme v týpí

Hned ráno nás čeká hodně práce

Hned ráno nás čeká hodně práce

Indiánská stezka 09 004.jpg
Indiánská stezka 09 005.jpg
Indiánská stezka 08

Indiánská stezka 08

Společné foto
Indiánská stezka 08

Indiánská stezka 08

Indián
Indiánská stezka 08

Indiánská stezka 08

Stanoviště: rozdělávání ohně - Tomáš Nováček
Děti i rodiče si mohli vyzkoušet malovat přírodninami (používali většinou trávu, květiny, hlínu a někdo i lesní plody) a šlo jim to skvěle. Všechny obrázky byly nádherné, ale bylo jich tolik, že jsem vám na ukázku vybrala jen těchto patnáct. Snad se vám také budou líbit a zkuste si i vy doma namalovat takový obrázek přírodninami.
stezka1.jpg
stezka2.jpg
stezka3.jpg
stezka4.jpg
1

Líbí se Vám naše činnost?

Ano (1697 | 100%)
Indiánské ležení 09 124.jpg
Není nic horšího, než kvůli dešti, únavě, či chladu nebo ze strachu před hladem a osamělostí nedojít tam, kam si člověk předsevzal.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one