"Nemyslím, že měřítkem civilizace je výška jejích betonových budov, ale spíš jaký získali lidé vztah ke svému prostředí a svým bližním."
Sluneční Medvěd, Čipevajové
znak-mop.png

13.-15.5.2016 Víkend s Kamínkem (Praskolesy)

V pátek jsme vyrazili z Knína ve složení: já, Maruška, Franta, Šíma, Edinka, Míša a Miky, na víkend do Praskoles. Cesta byla dlouhá, jeli jsme autobusem a vlakem. Když jsem dorazili do školy, kde jsme spali, děti z Kamínku už na nás čekaly. Rychle jsme se zabydleli a šli se podívat na Otmičskou horu. Vylezli jsme až nahoru, kde je krásný výhled do okolí a roste zde koniklec, který je chráněný. Upekli jsme si k večeři buřty a seznamovali jsme se. Večer jsme hráli noční hru, děti pomocí morseovky luštily tajnou zprávu, která je poslala na místo prvního úkolu. Po slpnění několika stanovišť je čekala odměna.
V sobotu po snídani jsme se vypravili do Bzové na statek. Prohlídli jsme si pejsky, prasátko, králičky, morčátka, muflony, ovce, kozy a koně. Děti si zvířátka nakrmily, koníky vyhřebelcovaly a pak se na nich projely. Asi největším zážitkem bylo krmení malého muflonka z lahve. Po obědě jsme odjeli na hrad Točník. Viděli jsem průvod Karla IV., který nám předal listinu o ukrytém hradním pokladu. Našli jsme truhličku se zlaťáky. Večer po návratu do školy jsme už byli docela unavení, po večeři jsme koukli na film a šli spát.
V neděli jsme se stihli jen nasnídat a sbalit si věci a hurááá domů.
Víkend jsme si moc užili, i počasí se nám vydařilo. Posuďte sami podle fotek. :) 
Ahoj! Zase příště!
13180882_10206165002546383_475461019_n.jpg
16.05.2016 13:47:36
Markét

Líbí se Vám naše činnost?

Ano (1697 | 100%)
Indiánské ležení 09 124.jpg
Není nic horšího, než kvůli dešti, únavě, či chladu nebo ze strachu před hladem a osamělostí nedojít tam, kam si člověk předsevzal.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one